Akce na trzích


Patnáctá sezóna Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března 2024.


Tradiční sobotní Trhy na Kulaťáku patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější trhy v Praze. Navštěvuje je od roku 2010 pravidelně každou sobotu několik tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a jejího blízkého okolí. Prodejci se na Kulaťák sjíždějí doslova z celé republiky.

"Jsme rádi, že náš trh, který je největší v Praze, funguje úspěšně tak dlouho, když jsme začínali, tohle jsme určitě nečekali."

K patnáctému výročí zahájení prvních velkých farmářských trhů v Praze připravujeme modernizovaný koncept s důrazem na představení českých regionálních potravin a jejich dodavatelů, ekologii a vzdělávání zejména dětí. Pražské děti mají mimořádnou příležitost se v rámci programu Malý farmář seznámit nejen s venkovskými tradicemi, ale i samy něco vypěstovat, zúčastnit se různých kvízů a obecně se dozvědět, co všechno předchází tomu, než se potraviny dostanou na jejich stůl, říká jedna z organizátorek Andrea Vodňanská. "Naši zákazníci se mohou seznámit se svými prodejci i prostřednictvím krátkých videí na sociálních sítích, ze kterých je patrné, jak se potraviny vyrábí a jaká je jejich cesta na stánek na trhu.", dodává Miroslav Dušek.

Sortiment trhů je pečlivě vybírán a doplňován, o trhy se stará početný tým lidí, který oslovuje nové prodejce, sestavuje sortiment trhů, sleduje nové trendy, koncipuje doprovodný program a tematické akce.

V průběhu března budou na stáncích již první bylinky, medvědí česnek, ale také jarní květiny – narcisy, tulipány a hyacinty do vázy i v květináčích, ale také rozsáhlý různorodý velikonoční sortiment, včetně rukodělných výrobků. Děti si budou moci na trhu uplést pomlázky.

V sobotu 8. června 2024 od 8 do 20 hodin proběhne již sedmý ročník unikátního Festivalu ambasád FOOD AND CULTURE, kterého se pravidelně účastní zástupci zemí z celého světa. Cílem organizátorů je rozšířit spolupráci s desítkami velvyslanectví, z nichž řada sídlí právě v Praze 6.

Na konci léta také proběhne další ročník Festivalu malých pivovarů.

Letos se budou prodejci více střídat, šanci tak dostanou i nováčci a vznikající podniky, také z Prahy 6. Známí a oblíbení prodejci ale na trhu zůstanou. Organizátoři se zaměří zejména na rozšíření cateringu a oddychové zóny, budou připravovat sezonní akce a umožní také návštěvníkům ochutnávky kuchyní z celého světa. Na každém trhu bude živá muzika, která dodá tu pravou atmosféru.

Farmářské trhy na Kulaťáku se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin.

Adventní trhy na Kulaťáku se budou od 2. prosince konat vždy v sobotu od 8 do 14 hodin. Poslední sobotní trhy budou 23. prosince. Budete tak moci nakoupit čerstvou zeleninu, ryby a pečivo na Štědrý večer.


I tento rok se uskuteční oblíbený Festival malých pivovarů na Kulaťáku. Letos půjde již o 5. ročník! Festival se uskuteční 9. září a opět bude součástí našich klasických sobotních Trhů na Kulaťáku. Letos se máte opravdu na co těšit! Kromě "stálých" účastníků, kteří se účastní našeho festivalu pravidelně, se můžete těšit na několik...

Šestý ročník Festivalu Ambasád Food & Culture se letos uskuteční v sobotu 10. června od 8 do 20 hodin. Festival ambasád je největší mezinárodní street food festival, kde prezentace jednotlivých zemí zajišťují především jejich ambasády, honorární konzuláty, či hospodářské komory. Velvyslanci se akce osobně účastní. Jedná se, co do rozsahu a počtu...

Velikonoce na Kulaťáku ve znamení přicházejícího jara. Návštěvníky potěší tradiční sortiment - beránky, mazance, jehněčí, uzené, bylinky, vajíčka slepiček z volného chovu, pomlázky, dekorace, vykrajovátka, pletené košíky a spousta jarních květin. Přijďte doplnit vitamíny po zimě, nebo si uplést pomlázku pro zdraví a sílu. V nabídce budou také...

V sobotu 4. března 2023 startují již po čtrnácté Trhy na Kulaťáku na Vítězném náměstí v Praze 6. Trhy se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin. Následujících 43 týdnů až do prosince si budete moci nakoupit u svých oblíbených prodejců, jejichž sortiment obsahuje takřka všechny druhy potravin, květiny, sazenice, drobné rukodělné výrobky i speciální...

Adventní trhy na Kulaťáku se budou od 26. listopadu konat vždy v sobotu od 8 do 14 hodin. Poslední sobotní trhy budou 17. prosince. A protože mezi posledním sobotním trhem a Štědrým dnem je letos celý týden, rozhodli jsme se přidat ještě jeden speciální trh, a to ve čtvrtek 22.12. 2022. Budete tak moci nakoupit čerstvou zeleninu, ryby a...

12. listopadu se můžete těšit na Svatomartinské slavnosti na Kulaťáku! Již tradičně si budete moci pochutnat na husím stehýnku s knedlíkem a se zelím. Ochutnat budete moci také husí kaldoun, husí játra a mnoho dalších specialit od našich farmářů. A chybět samozřejmě nebude také tradiční Svatomartinské víno a živá muzika! Tak nezapomeňte! 12....

I tento rok se uskuteční oblíbený Festival malých pivovarů na Kulaťáku.
Letos půjde již o 4. ročník! Festival se uskuteční 10. září a opět bude součástí našich klasických sobotních Trhů na Kulaťáku.

Webové stránky Farmářské trhy, z.s. Trhy na Kulaťáku - Festival ambasád