Trhy na Kulaťáku 15. sezóna

05.03.2024

Tradiční sobotní Trhy na Kulaťáku patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější trhy v Praze. Navštěvuje je od roku 2010 pravidelně každou sobotu několik tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a jejího blízkého okolí. Prodejci se na Kulaťák sjíždějí doslova z celé republiky.

"Jsme rádi, že náš trh, který je největší v Praze, funguje úspěšně tak dlouho, když jsme začínali, tohle jsme určitě nečekali."

K patnáctému výročí zahájení prvních velkých farmářských trhů v Praze připravujeme modernizovaný koncept s důrazem na představení českých regionálních potravin a jejich dodavatelů, ekologii a vzdělávání zejména dětí. Pražské děti mají mimořádnou příležitost se v rámci programu Malý farmář seznámit nejen s venkovskými tradicemi, ale i samy něco vypěstovat, zúčastnit se různých kvízů a obecně se dozvědět, co všechno předchází tomu, než se potraviny dostanou na jejich stůl, říká jedna z organizátorek Andrea Vodňanská. "Naši zákazníci se mohou seznámit se svými prodejci i prostřednictvím krátkých videí na sociálních sítích, ze kterých je patrné, jak se potraviny vyrábí a jaká je jejich cesta na stánek na trhu.", dodává Miroslav Dušek.

Sortiment trhů je pečlivě vybírán a doplňován, o trhy se stará početný tým lidí, který oslovuje nové prodejce, sestavuje sortiment trhů, sleduje nové trendy, koncipuje doprovodný program a tematické akce.

V průběhu března budou na stáncích již první bylinky, medvědí česnek, ale také jarní květiny – narcisy, tulipány a hyacinty do vázy i v květináčích, ale také rozsáhlý různorodý velikonoční sortiment, včetně rukodělných výrobků. Děti si budou moci na trhu uplést pomlázky.

V sobotu 8. června 2024 od 8 do 20 hodin proběhne již sedmý ročník unikátního Festivalu ambasád FOOD AND CULTURE, kterého se pravidelně účastní zástupci zemí z celého světa. Cílem organizátorů je rozšířit spolupráci s desítkami velvyslanectví, z nichž řada sídlí právě v Praze 6.

Na konci léta také proběhne další ročník Festivalu malých pivovarů.

Letos se budou prodejci více střídat, šanci tak dostanou i nováčci a vznikající podniky, také z Prahy 6. Známí a oblíbení prodejci ale na trhu zůstanou. Organizátoři se zaměří zejména na rozšíření cateringu a oddychové zóny, budou připravovat sezonní akce a umožní také návštěvníkům ochutnávky kuchyní z celého světa. Na každém trhu bude živá muzika, která dodá tu pravou atmosféru.

Farmářské trhy na Kulaťáku se konají každou sobotu od 8 do 14 hodin.

Webové stránky Farmářské trhy, z.s. Trhy na Kulaťáku - Trhy na Andělu - Festival ambasád