Sedmý ročník Festivalu Ambasád Food & Culture

11.04.2024

Sedmý ročník Festivalu Ambasád Food & Culture se uskuteční v sobotu 8. června 2024 od 8 do 20 hodin.

Festival ambasád je největší mezinárodní street food festival, kde prezentace jednotlivých zemí zajišťují především jejich ambasády, honorární konzuláty, či hospodářské komory. Velvyslanci se akce osobně účastní. Jedná se, co do rozsahu a počtu zúčastněných zemí, o zcela unikátní akci v rámci naší republiky. Pořadateli Festivalu ambasád je Městská část Praha 6 a zapsaný spolek Farmářské Trhy, organizátor Trhů na Kulaťáku.

K účasti se letos prostřednictví svých ambasád přihlásilo neuvěřitelných 55 zemí, které prezentují nejen gastronomii, ale i kulturu.

Na stáncích jednotlivých zemí budou připraveny originální tradiční pokrmy, které jsou charakteristické pro jednotlivé země a jsou často ze surovin a koření, které jsou pro nás méně obvyklé a někdy i neznámé. Do vaření se zapojují i pracovníci ambasád a nezřídka i sami velvyslanci a velvyslankyně a jejich rodiny, nebo příslušníci, jednotlivých zemí, kteří v Praze trvale žijí. Pro některé ambasády vaří i známí kuchaři. Veškerá nabídka je přizpůsobená myšlence Farmářských trhů přinést kvalitní suroviny pro kvalitní gastronomii.

Návštěvníci, kterých v předchozích ročnících obvykle dorazilo na akci kolem 15 tisíc, vědí, že budou moci ochutnat nepřeberné množství pokrmů většinou velmi typických pro dané země. K mání budou i rozličné nápoje, zmrzliny, sladkosti a dezerty, ale i drobné upomínkové a originální umělecké předměty.

Kromě toho je připraven i bohatý program, který organizátoři naplánovali až do 20 hodin a ve kterém se představí soubory z 19 zemí s tanci, národní hudbou, představí tradiční folklór - např. irské nebo chorvatské tance, portugalské písně nebo hru na mongolské tradiční nástroje.

Návštěvníci se také například dozví, jak funguje systém DROZD, ochutnají guláš z největší polní kuchyně, anebo mohou soutěžit o letenky do atraktivních destinací. Za pozornost bude stát i stánek s robotem čepujícím pivo.

Prezentovat se budou také partnerská města MČ Praha 6 – Bayreuth, Poreč a Roncegno Terme.

Součástí festivalu je i tradiční Trh na Kulaťáku, který se koná v Technické ulici od 8 do 14 hodin. Návštěvníci si mohou zakoupit farmářskou produkci, jak jsou zvyklí, květiny, občerstvení a další produkty.

Návštěvníkům je vstup zdarma do celého areálu včetně Technické ulice.

Auta nechte prosím doma, počet parkovacích míst je omezený.

Webové stránky Farmářské trhy, z.s. Trhy na Kulaťáku - Trhy na Andělu - Festival ambasád