Léto na Kulaťáku

15.07.2022

Trhy v létě - každou sobotu od 8 do 14 hodin, přehlídka chutí a vůní s láskou vypěstovaného ovoce a zeleniny. 

Ovoce, které chutná! 

Jedním z nejlákavějších produktů nabídky farmářských trhů je bezpochyby české ovoce, láká svou chutí, vůní i barvou. Vždyť se po ovoci jmenují dokonce i měsíce - červen a červenec má jméno pro barvě právě zrajícího ovoce. Dodavatelé najde na trzích aktuálně podle času dozrávání jednotlivých druhů ovoce - aktuálně například lesní borůvky, meruňky, černý a červený rybíz, třešně a další

Zelenina na zimu!

I sortiment kvalitní čerstvé zeleniny se začíná s přibývajícím létem zlepšovat. V nabídce jsou druhy k okamžité spotřebě i ke zpracování či uložení na zimu.

Prověřených pěstitelů a prodejců ovoce a zeleniny je na Trzích na Kulaťáku mnoho a jsou pečlivě vybíráni. Jmenujme namátkou: Zahradnictví Šlapanice, Zelenina Havrda ze Syrovína, Rodinná farma Jamboz, Zelenina z Nedomic, Ovocnářství Ploskovice, či Mělnická zelenina Kly. Jejich produkce je kontrolována, produkty jsou českého původu, pěstovány s láskou a za dodržování přírodních postupů. Na trzích naleznete i zeleninu, kterou jinde neprodávají - na příklad asi deset druhů mrkví různých barev a chutí. Samozřejmostí je nepřeberné množství čerstvých bylinek, ale na příklad i různé druhy hub. Od sběru k prodeji uplyne často jen jeden nebo dva dny. Zákazníci jsou většinou překvapeni už po prvním kousnutí. Už tehdy se totiž projeví absence chuti běžně nabízených produktů v supermarketech. 

Kdo si nechce dělat zásoby, může přijít a využít nabídku bohatého občerstvení. Pravidelně si na trzích pochutnáte třeba na klasických hamburgerech, ale v nabídce je také nevšední jamajský street food, Arménský šašlik grilovaný na dřevěném uhlí, či zvěřinové speciality na grilu. Vegetariáni a vegani mohou zavítat ke stánku s topinkami s čerstvým pestem, či se zastavit na indickou masalu s cizrnou. Zastavit se můžete také jen třeba na sklenku vína a popovídat si s přáteli. 

Trhy na Kulaťáku - trhy s nejdelší historií, bohatou nabídkou, nejvyšší návštěvností, běží již 13. sezónu, prodejci k nám jezdí z celé republiky.

Webové stránky Farmářské trhy, z.s. Trhy na Kulaťáku - Trhy na Andělu - Festival ambasád